20 m3/h

Stabilizator 20m3/h

SW1-20

Stabilizator przepływu powietrza

Więcej szczegółów

Dostawa 1-3 dni

137 zł brutto

Opis

Materiał Stal ocynkowana
Zastosowanie Wentylacja

Więcej informacji

STABILIZATOR PRZEPŁYWU POWIETRZA 20 M3/H PROSTOKĄTNY DO WENTYLACJI wersja prostokątna jest  przeznaczony do montażu w poziomej części kanału wentylacji grawitacyjnej i hybrydowej, zaraz za kratką wentylacyjną.

Celem urządzenia jest ograniczenie nadmiernego wypływu powietrza przez kanał wentylacyjny.

Urządzenie posiada konstrukcyjnie określoną wartość graniczną przepływu powietrza. Mniejszy przepływ powietrza odbywa się przy bardzo małych oporach.

Próba zwiększenia przepływu powyżej wartości granicznej powoduje stopniowe zamykanie się przepustnicy i tym samym ograniczenie strumienia wypływającego powietrza na określonym poziomie.

Wartości graniczne przepływu w stabilizatorach są tak dobrane, aby były zgodne z zaleceniami polskich przepisów prawnych dotyczących wentylacji.

Pozwala to na łatwy dobór urządzenia w zależności od pomieszczenia, w którym jest kanał wentylacyjny.

Stabilizator można zamontować nawet, gdy w danym kanale wentylacyjnym jest już zamontowana kratka wentylacyjna.

<< zobacz zasadę działania i montaż stablizatora>>

Wystarczy wówczas wyjąć kratkę z ramki. Włożyć ramkę stabilizatora i ustawić ją za ramką kratki i następnie unieruchomić za pomocą pianki montażowej.

Ramka stabilizatora posiada specjalne otwory, przez które można łatwo wstrzyknąć piankę montażową. Po zastygnięciu pianki montażowej wystarczy zamontować w ramce stabilizator i na końcu założyć z powrotem kratkę wentylacyjną.

stabilizator wentylacji prostokatny

Produkty powiązane

Pliki do pobrania