Budowa kominka

Płyta wermikulitowa 800x600 mm

GRENAISOL

Pozwala budować trwałe i wytrzymałe konstrukcje.

Więcej szczegółów

Dostawa 3-10 dni

130 zł brutto

Opis

Materiał Wermikulit
Zastosowanie Obudowy kominkowe
Wysokość 800 [mm]
Szerokość 600 [mm]
Grubość 30 [mm]

Więcej informacji

PŁYTA GRENAISOL GRUBOŚCI 30 mm stanowi doskonały materiał konstrukcyjny i izolacyjny okapu kominka.

Uwaga!

Płyty wysyłane na paletach - niezależnie od ilości 

Materiał budowlany i izolacyjny w jednym produkcie! Płyty izolacyjne Grenaisol są produkowane z ekspandowanego wermikulitu i specjalnego nieorganicznego spoiwa, dzięki czemu płyty te mają bardzo dobrą odporność na działanie wysokich temperatur aż do 1250 °C oraz szoków termicznych. 

Płyty nie są szkodliwe dla zdrowia i nie zawierają żadnych włókien azbestowych, szklanych czy mineralnych. Są wystarczająco twarde i stabilne, cechuje je wysoka wytrzymałość i niski procent straty ciepła. 

Dzięki właściwościom tych płyt postawią Państwo kominek zdrowym sposobem (niepalny, ekologiczny, naturalny materiał) przy równoczesnym zachowaniu wystarczającej izolacji kominka czy pieca kaflowego. 

Nie dojdzie do niepotrzebnej straty ciepła wytwarzanego w celu ogrzania ścian domu czy innych konstrukcji a ciepło jest wykorzystywane wyłącznie do ogrzania wnętrz pomieszczeń. 

Użycie płyt Grenaisol ma tę zaletę nad zwykłą izolacją, że można nimi bezpośrednio obłożyć kominek, jak również je pomalować lub nałożyć tynk bez gruntowania. Dzięki temu oszczędzają Państwo mnóstwo czasu i energii. 

Płyty Grenaisol są twarde i mają doskonałe właściwości izolacyjne. Wystarczy cieńsza warstwa tego materiału niż powszechnie używanych, co pozwala na zyskanie dodatkowej, cennej przestrzeni w pomieszczeniu.

Postawienie kominka przy użyciu płyt Grenaisol jest naprawdę proste!

Płyty Grenaisol są proste w montażu i idealne w dalszym użytkowaniu. Płyty nie zmieniają pierwotnego kształtu pod wpływem wysokich czy niskich temperatur.  

Obróbkę przeprowadza się typowymi narzędziami do obróbki drzewa (piła ręczna, wiertarka, narzędzie do spinania klamrami itp.). Przy pracy powstaje tylko minimalne zapylenie! 

Jedna strona płyt Grenaisol pokryta jest żłobieniami, dzięki którym perfekcyjnie przylegają do nich tynki i siatki budowlane.

Zalety płyt izolacyjnych Grenaisol:

- materiał budowlany i izolacyjny w jednym,

- materiał bezpieczny dla zdrowia i przyjazny środowisku,

- całkowicie bezpyłowy,

- prosty w montażu,

- szybkie, ekonomiczne rozwiązanie o wysokiej jakości,

- polecany przez najlepszych fachowców w dziedzinie budowy kominków i piecy kaflowych,


Klasyfikacja ogniowa: A1 – niepalny 

Temperatura pracy: do 950 °C

Max. wytrzymałość termiczna: 1250 °C

Wytrzymałość konstrukcyjna: 0,45 MPa

Gęstość: 430 kg/m3

Długość x szerokość: 600 x 800 mm

Grubość: 30 mm

Waga płyty: 6,19 kg

Produkty powiązane