Wentylacja Hybrydowa

COKÓŁ DACHOWY

Obniżka! COKÓŁ DACHOWY

COKÓŁ DACHOWY WENTYLACYJNY KOMPATYBILNY Z NASADAMI KOMINOWYMI.

Więcej szczegółów

Termin realizacji 3-5 dni

435,24 zł brutto

-7%

468,00 zł brutto

Więcej informacji

COKÓŁ DACHOWY rekomendowany jest w przypadku nowo projektowanych budynków do montażu nasady kominowej.

Gwarantuje on trwałe i szczelne połączenie przewodu wentylacyjnego z nasadą kominową.

Może pełnić funkcję samodzielnego komina wentylacyjnego, jako, że nie wymaga dodatkowej obudowy - jest wykonany z blachy stalowej zabezpieczonej antykorozyjnie.

Wyłożenie ścian wewnętrznych izolacją (wełna mineralna pokryta welonem z włókna szklanego o grubości od 25 do 50 mm) powoduje, że cokół spełnia jednocześnie rolę tłumika akustycznego.

Połączenie z przewodem wentylacyjnym odbywa się poprzez złączkę nyplową z uszczelką.

Na życzenie klienta wykonywane są cokoły o nietypowych wymiarach.

cokół dachowy

WENTYLACJA HYBRYDOWA CO JĄ WYRÓŻNIA??

wentylacja hybrydowa

wentylacja hybrydowa

Kontrola wydajności

Wentylacja hybrydowa to pełna kontrola wydajności systemu wentylacji. Daje to dwie korzyści: gwarantuje zapewnienie optymalnego komfortu w pomieszczeniach w trakcie bytności użytkowników i pozwala na zaoszczędzenie energii (ogrzewanie pomieszczeń) w czasie ich nieobecności dzięki zmniejszeniu przepływu powietrza.

wentylacja hybrydowa

Energooszczędność

W podstawowej wersji systemu zużycie energii elektrycznej jest niewielkie, wynosi tyle co moc jednej żarówki LED (12W). Odpowiednia konfiguracja elementów systemu pozwala wręcz na całkowitą rezygnację z poboru energii elektrycznej wykorzystywanej do wspomagania pracy systemu – wystarczy zastosować nasadę kominową w wersji solarnej.

wentylacja hybrydowa

Łatwość modernizacji

Elementy systemu mogą być montowane w istniejących przewodach wentylacyjnych (także tych murowanych), co pozwala na skuteczną i ekonomiczną modernizację istniejącej wentylacji grawitacyjnej.

wentylacja hybrydowa

Niezawodność

Wentylacja hybrydowa jest skuteczny niezależnie od warunków pogodowych, czy pory roku. Wszystkie elementy systemu są wykonane z wysokiej klasy materiałów (np. blacha chromoniklowa), co gwarantuje ich wysoką trwałość.

wentylacja hybrydowa

Komfort akustyczny

Uniezależnienie wentylacji od urządzeń mechanicznych jest gwarantem niewielkiej emisji dźwięku. Dodatkowo (dzięki specjalnej konstrukcji anemostatu), zatroszczyliśmy się o wytłumienie odgłosów przedostających się z zewnątrz poprzez nawiew.

wentylacja hybrydowa

Łatwy dostęp do elementów celem czyszczenia

Każde z urządzeń pracujących w systemie jest częściowo demontowalne, tak aby ułatwić dojście do przewodów kominowych celem ich czyszczenia.

wentylacja hybrydowa

Niski koszt inwestycji

Wentylacja hybrydowa to gwarancja wysokiej jakości w korzystnej cenie. Elementy systemu stanowią znikomy procent w kosztach całej inwestycji, zaś możliwość ich montażu zarówno w przewodach rurowych, jaki i murowanych pozwala na wybór instalacji najkorzystniejszej ekonomicznie z punktu widzenia inwestora.

Produkty powiązane